MIŁO CIEBIE WIDZIEĆ!

TORUŃ

Toruń miasto Kopernika o wspaniałej architekturze. Stare miasto znajduje się na światowej Liście Unesco. Toruń jest najlepiej zachowanym pod względem liczby zabytków, średniowieczne miasto. Niezwykły Ratusz Staromiejski, który powstał pod koniec XV wieku, a jego wieża jest jedną z najwyższych i najstarszych wież w Europie. Kolejny zabytek to Krzywa Wieża, która jest jednym z najczęściej fotografowanych w Toruniu.
Krąży legenda, że grzesznik nigdy nie będzie w stanie utrzymać równowagi opierając się plecami o ścianę wieży i się przewróci. Jedynie człowiek prawy jest w stanie zachować równowagę.

W nazwach ulic Nowego Miastasą ukryte nazwy zawodów: Sukiennicza, Ślusarska, Piernikarska, Warna, bowiem Toruń był miastem rzemieślniczym. 

W Toruniu w trakcie spaceru można spotkać wiele pomników. Jednym z najważniejszych
i najbardziej znanych jest pomnik Mikołaja Kopernika. Kolejny to pomnik pieska Filusia, toruńskiej przekupki, Osiołka i wiele innych. 

Planetarium to atrakcja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Można się przenieść
w fantastyczny świat kosmosu, a przy tym zrelaksować. 

Muzeum Piernika 

W średniowieczu piernik symbolizował bogactwo. Nie każdy bowiem mógł sobie pozwolić na niego pozwolić ze względu na wysoki koszt przypraw. 

W Muzeum Piernika w Toruniu nie tylko będziecie mogli zapoznać się z historią, ale również spróbować pierników, powąchać egzotycznych przypraw, a przede wszystkim samemu spróbować upiec prawdziwe toruńskie pierniki. 

Zapraszam do odwiedzenia Torunia, pełnego niesamowitej architektury, zapachu piernika, legend, miliona gwiazd, które zobaczysz w Planetarium. 

Galeria: