MIŁO CIEBIE WIDZIEĆ!

POCZDAM

Pałac Sanssouci
Jest to jedna z najsłynniejszych, rokokowych budowli pałacowych w Europie. Budowę zlecił  Fryderyk Wielki na „łysej górze“ ze względu na romantyczne położenie i przepiękną panoramę. Jak już obwieszcza nazwa „sans souci” („beztroski”), znajdująca się od strony pałacowego ogrodu, owa letnia rezydencja miała być przede wszystkim na prywatny użytek króla. Król poza wykonywaniem swoich obowiązków spotykał się tutaj z myślicielami, literatami i muzykami.

Nie tylko Pałac zachwyca turystów, ale również przepiękne ogrody.

Pałac Sanssouci został wpisany w 1990 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zaliczany jest do obiektów konkurujących z francuskim Wersalem. O obiekt troszczy się Fundacja Pruskie Pałace i Ogrody Berlin-Brandenburg.

BRUNSZWIKmiasto w Dolnej Saksonii z wieloma imponującymi zabytkami. W mieście przewija się mozaika starej i nowej architektury jak i przemieszania przeznaczenia budynków. Obecnie Brunszwik to miasto sztuki i innowacji, a dawne czasy przypominają zabytki, jak np. romańska katedra z XII wieku pw. Świętych Błażeja, Jana Chrzciciela i Tomasza Becketta, domy Huneborstel i Veltheim, kościół św. Marcina, czy gotycki ratusz.

Galeria: