MIŁO CIEBIE WIDZIEĆ!

BARCELONA

To jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii. Zabytki pojawiają się  niemal na każdym rogu. Stolica Katalonii to przenikanie się stylów oraz epok czego najlepszym przykładem jest dzielnica gotycka. Odwiedzając Barcelonę zdecydowanie warto zobaczyć piękne kamienice, zwłaszcza zaprojektowane przez Gaudiego genialnego architekta, które są esencją katalońskiej sztuki i kultury. Casa Milà i Casa Batlló to dwie najsłynniejsze kamienice
w Barcelonie, zapierają dech w piersiach. Znajdują się one na Passeig de Gràcia, jednej
z najbardziej ekskluzywnych ulic miasta. 

Park Guell  znajduje się w  północno-centralnej części miasta . Antonio Gaudi zaprojektował go dla swojego przyjaciela –  Eusebiego Güella, nigdy go nie ukończył , podobnie jak Sagrady Famílii. Park Guell to magiczne miejsce gdzie różnorodna roślinność przeplata się
z niesamowitą architekturą. Schodki, alejki oraz przepiękny widok na miasto. W Parku zobaczymy również najsłynniejszą ławkę na świecie, wyłożona koorową mozaiką charakterystyczną dla Gaudiego. Ławka ma długość około 152 m.

Sagrada Familia to jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych symboli stolicy Katalonii. Nie została ukończony, chociaż jej budowa trwa od ponad 130 lat. Możliwe,
że budowa zostanie ukończona w 2026 r. w setną rocznicę jej twórcy Antonio Gaudiego. Wpisany na listę UNESCO kościół ma zostać największym budynkiem sakralnym na świecie.  Świątynia robi niesamowite wrażenie na zewnątrz jak i wewnątrz. Sagrada Família budzi skrajne emocje, jedni ją kochają, inni nienawidzą

Arco de Triunfo de Barcelona, czyli Łuk Triumfalny. Ta imponująca budowla została zaprojektowana przez architekta o imieniu Josep Vilasec. Powstał jako główne wejście do wystawy Exposición Universal de Barcelona w 1888 roku. Łuk Triumfalny w Barcelonie jest usytuowany na Passeig de Lluís Companys, które jest jedną z najbardziej malowniczych alejek miasta. Wzdłuż tej promenady, można podziwiać piękne palmy i zabytkowe kamienice, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tej części Barcelony. 

La Rambla
główny deptak w stolicy Katalonii i zarazem najsłynniejsza ulica w całej Hiszpanii. Znajduje się mnóstwo restauracji, kawiarenek i butików. Kolory, muzyka, pyszne jedzenie to esencja Hiszpanii w jednym miejscu. 

Barri Gotic

Dzielnica gotycka pełna pięknej architektury,  uroku, wąskich uliczek. Magiczne oraz klimatyczne miejsce. Centralnym punktem dzielnicy gotyckiej jest Katedra Świętej Eulalii. 

Parc de la Ciutadella  

Jest to jeden z największych i najpiękniejszych parków jakie możecie zobaczyć w Barcelonie. Zielone serce Barcelony. Egzotyczne drzewa, romantyczne alejki, piękny wodospad. 

Wzgórze Montjuic

Na szczyt Montjuïc można dojść spacerem, dojechać autobusem lub wybrać trzecią bardzo popularną formę transportu, a mianowicie Kolejkę Linową, dzięki której można szybko dostać się na szczyt wzgórza i z powrotem, podziwiając przy tym panoramę miasta.

Będąc w Barcelonie warto również wybrać się na pokaz flamenco, niesamowity pokaz tego wyjątkowego tańca i towarzyszące przy tym niesamowite emocje, utalentowani artyści, jednym słowem wieczór pełen pozytywnej energii.

Galeria: